Projekt/organizace – O2 Chytrá škola

Počet vložených DVZ: 14
Věcný garant: Marie Mališková

Program Nadace O2 pomáhá pedagogům i rodičům lépe se zorientovat v příležitostech i nástrahách digitálního světa. Web www.o2chytraskola.cz obsahuje komplexní užitečné informace o bezpečném zacházení s internetem a s digitálními technologiemi, o mediální gramotnosti a o technologiích ve vzdělávání. Cílem programu je podpora českého školství. Portál je průběžně doplňován o nová témata. Součástí programu je každoročně vypisovaný grant pro ZŠ.

Vložené digitální vzdělávací zdroje

Autor: O2 Chytrá škola

Jak mají děti bezpečně používat internet – rady pro učitele i rodiče včetně podpůrných materiálů.

bezpečí na internetu
metodický rádce pro učitele
Autor: O2 Chytrá škola

Kapitola vysvětluje, jak minimalizovat ve školním i domácím prostředí kybernetickou šikanu.

kyberšikana
metodický rádce pro učitele
Autor: O2 Chytrá škola

37 % čtrnáctiletých dětí se přes sociální sítě baví s cizími lidmi. Jak tyto aktivity minimalizovat?

online manipulace
kybergrooming
příručka pro rodiče
Autor: O2 Chytrá škola

Kapitola kromě příruček ke stažení obsahuje deset tipů, jak na kyberstalkera.

příručka pro rodiče
online sledování
Autor: O2 Chytrá škola

Víte, jak zajistit, aby člověk při seznamování online zůstal v bezpečí?

kvíz
metodický námět
Autor: O2 Chytrá škola

Nedostatek času stráveného offline se nepříznivě podepisuje na našich tělech i myslích. Jak se bránit?

zdraví
metodický rádce
Autor: O2 Chytrá škola

Jak předejít nepříjemným situacím při online nakupování? Leckdy tomu lze předejít.

online nákup
m-platby
Autor: O2 Chytrá škola

Ubránit se před počítačovými podvody stoprocentně nelze, přesto se jim ale lze aspoň částečně bránit.

počítačový vir
počítačový podvodník
Autor: O2 Chytrá škola

Podvodné a ukradené účty nejsou na internetu novinkou, přečtěte si šest základních tipů, jak se bránit.

článek
ochrana účtů
Autor: O2 Chytrá škola

Online výzvy někdy pomáhají, ale je třeba vysvětlit dětem, že často mohou ublížit zdraví, anebo přinesou veřejný výsměch.

článek
online výzvy
challenges
Autor: O2 Chytrá škola

Jak chránit své internetové účty a vyhnout se problémům s bezpečností? Kapitola o heslech je tu právě pro vás.

silné heslo
Autor: O2 Chytrá škola

Opatrnost a dodržování zásad pro bezpečnou Wi-Fi je základem, abychom nechtěně nesdíleli data a informace.

bezpečná Wi-Fi
Autor: O2 Chytrá škola

V případě sociálních sítí platí pravidlo, že méně je více. Soukromí by si měli chránit děti i dospělí.

bezpečnost
sociální sítě
Autor: O2 Chytrá škola

Portál pro učitele, rodiče i děti, který učí používat internet bezpečně a chytře.

bezpečnost
internet