Projekt/organizace – O2 Chytrá škola

Počet vložených DVZ: 15
Věcný garant: Marie Mališková

Program Nadace O2 pomáhá pedagogům i rodičům lépe se zorientovat v příležitostech i nástrahách digitálního světa. Web www.o2chytraskola.cz obsahuje komplexní užitečné informace o bezpečném zacházení s internetem a s digitálními technologiemi, o mediální gramotnosti a o technologiích ve vzdělávání. Cílem programu je podpora českého školství. Portál je průběžně doplňován o nová témata. Součástí programu je každoročně vypisovaný grant pro ZŠ.

Vložené digitální vzdělávací zdroje

Autor: neuveden
E-book obsahuje důležité informace z oblasti internetové bezpečnosti, mediální a digitální gramotnosti. Vyučující, žáci i rodiče zde najdou odpovědi na otázky, co je kiberšikana, jak rozpoznat internetového predátora, který se vydává za…
Autor: O2 Chytrá škola

Portál pro učitele, rodiče i děti, který učí používat internet bezpečně a chytře.

bezpečnost
internet
sociální sítě
Autor: O2 Chytrá škola

Podvodné a ukradené účty nejsou na internetu novinkou, přečtěte si šest základních tipů, jak se bránit.

ochrana účtů
Autor: O2 Chytrá škola

Ubránit se před počítačovými podvody stoprocentně nelze, přesto se jim ale lze aspoň částečně bránit.

počítačový vir
počítačový podvodník
Autor: O2 Chytrá škola

Jak předejít nepříjemným situacím při online nakupování? Leckdy tomu lze předejít.

online nákup
m-platby
Autor: O2 Chytrá škola

Jak mají děti bezpečně používat internet – rady pro učitele i rodiče včetně podpůrných materiálů.

bezpečí na internetu
metodický rádce pro učitele