Vyznejte se v digitálním světě

Věcný garant Marie Mališková
Autor materiálu neuveden
E-book obsahuje důležité informace z oblasti internetové bezpečnosti, mediální a digitální gramotnosti. Vyučující, žáci i rodiče zde najdou odpovědi na otázky, co je kiberšikana, jak rozpoznat internetového predátora, který se vydává za kamaráda, jaké existují "kybernemoci" a jak se před nimi chránit, o nebezpečí závislostí, které mohou na online prostředí vzniknout, o podvodnících, falešných profilech, fake news, mediálních stereotypech, propegandě, sociálních sítích i vytvoření bezpečného hesla. Seznámí se i s problematikou autorského práva. Ke stažení je zdarma.

E-book je výběrem toho nejdůležitějšího z oblasti internetové bezpečnosti, mediální a počítačové gramotnosti. Další informace, články, videa a výzkumy zdarma ke stažení najdete na por

em toho nejdůležitějšího z oblasti internetové bezpečnosti, mediální a počítačové gramotnosti. Další informace, články, videa a výzkumy zdarma ke stažení najdete na portálu O2 Chytrá škola.