Jak mluvit s dětmi o online bezpečí

Věcný garant Marie Mališková
Autor materiálu O2 Chytrá škola

Prostředí O2 Chytré školy nabízí další kapitolu zaměřenou na online bezepčí dětí. Materiály jsou určené rodičům i učitelům 1. stupně ZŠ. Texty je dobré si nastudovat a v hodině lze využít kvízy a videa. Nejen ve škole lze využít jednoduchý kvíz.

Kapitola Jak mluvit s dětmi o online bezpečí obsahuje dvě videa – jedno je pro rodiče na téma, jak mluvit s dětmi o tom, co dělají na internetu, další video Hustá Lída vyzvídá je pro děti. Stránky obsahují také zdroje ke stažení – metodického rádce pro učitele, příručku o online bezpečí pro děti a rodiče a velmi pěkný příběh Online ZOO pro nejmenší děti – zvířata v ZOO se potýkají s různými problémy plynoucími z užívání internetu. Rodiče ocení i příručku Pravidla bezpečného používání internetu s doporučeními rozdělenými podle věku dítěte.

bezpečí na internetu
metodický rádce pro učitele