Užití aplikací Microsoft Math Solver nebo Photomath při řešení slovních úloh

Autor materiálu Mgr. Hana Mahnelová Ph.D.

Až příliš často se setkáváme se situací, kdy si žák deváté třídy ZŠ neporadí se základním typem slovní úlohy řešitelné například sestavením rovnice nebo soustavy rovnic. Jejich algoritmické vyřešení zpravidla většina žáků zvládá. Problémem bývá nesprávné pochopení informací z textu zadání a následné sestavení rovnice (soustavy rovnic). Získat více času, zaměřit se důsledněji na procvičování a upevňování myšlenkových postupů řešení slovních úloh a současně rozvíjet digitální kompetence žáků lze efektivním užitím digitálních technologií k rutinním výpočtům. Výuková aktivita popisuje využití volně dostupných mobilních aplikací Microsoft Math Solver (zkráceně Math) nebo Photomath, které plní funkci online kalkulátorů, při řešení sestavené rovnice (soustavy rovnic).

NPO 3.1 DIGI