Metodické komentáře a úlohy ke Standardům ZV – Tělesná výchova

Autor materiálu Petr Polívka

Metodické komentáře obsahují ilustrativní úlohy pro vybrané očekávané výstupy na úrovni minimální, optimální a excelentní. Ilustrativní úlohy a metodické návody mohou pomoci učitelům s naplňováním vzdělávacího obsahu a výběrem učiva vzdělávacího oboru Tělesné výchovy. Konkrétní úloha pro rozvoj výstupu s digitálním obsahem je na straně 26, ve výstupu TV-5-1-09 Žák změří základní pohybové výkony a porovná s předchozimi výsledky. Žáci si mohou tabulku na zaznamenávání vytvořit sami (mimo vyučovací hodinu TV) pomocí vybraného tabulkového procesoru. Další úlohu pro rozvoj výstupu s digitálním obsahem naleznete na straně 30, ve výstupu TV-5-1-10 Žák se orientuje v informačních zdrojích o pohybových aktivitách a sportovních akcích ve škole i v místě bydliště; samostatně získá potřebné informace. Žáci pomocí internetu a počítače plní zadané úlohy nejlépe mimo vyučovací hodiny TV.

Metodické komentáře a úlohy ke Standardům ZV – Tělesná výchova