DesignCap

Autor materiálu DesignCap

Pozvánka nebo plakát patří mezi jednoduché formáty sdělení, které se učí vytvářet již žáci na 1. stupni. Některé z nich může soustředění pozornosti na grafické ztvárnění odvádět od vlastního obsahu sdělení. Využití digitálních technologií a vhodných online aplikací tak může žáky nasměrovat k nalnění vzdělávacího cíle podle jejich schopností. Jednoduchý on-line nástroj DesignCap umožňuje tvorbu vlastních plakátů nebo pozvánek.  Aplikace je zdarma a umožňuje stažení hotové práce např. ve formátu pdf. Aplikace je v originální podobě v angličtině, lze využít překlad do českého jazyka. Využití aplikace může být pro žáky motivací a podporou při tvorbě vlastních textů, protože nejsou limitováni svými výtvarnými schopnostmi a mohou pro doplnění vloženého textu využít i předpřipravené šablony. Připojené odkazy nabízejí inspirativní náměty na aktivity, při kterých by bylo možné uvedenou aplikaci využít.