Webová aplikace LeoWorks

Autor materiálu ENDUSPACE (ESA)

Systém LeoWorks nabízí výukové programy ke zpracování a k aplikacím satelitních snímků v angličtině, ve kterých se žáci učí pracovat s vybranými geoinformačními zdroji, učí se rozumět grafickému vyjádření a ztvárnění dat a využívat ho k praktické orientaci v geografických reáliích. LEOWorks je původní vzdělávací open source software pro kontrolu a analýzu satelitních snímků. Představuje hlavní nástroj pro demonstraci technik pozorování Země na Evropské webové stránce pro pozorování Země ve školním prostředí – EDUSPACE, která patří do Evropské kosmické agentury (ESA). Původně byl LEOWorks 3.0 vyvinut týmem EDUSPACE a používán k zobrazování, analýze, vylepšování a interpretaci obrázků ze satelitů Země pro školní zeměpisnou praxi. Vývojář TERRASIGNA vyvíjí novou verzi LEOWorks 4.3.1. Tato nová verze je vyvinuta v jazyce Java a bude vydána pod licencí General Public License (GPL). Bude zahrnovat pokročilé funkce GIS a optické a SAR zpracování obrazu. Díky svým novým funkcím je LEOWorks 4.3.1 určen jak středním, tak vysokým školám.