Vztlaková síla

Autor materiálu Miloš Jenčík

Žák používá technologie nejen jako zdroj informací, ale také na záznam své práce.

Výukový materiál se skládá ze dvou částí. První (EXPERIMENT) obsahuje experimentální část, ve které žáci pracují s dataloggerem PASCO SPARK a siloměrem. Místo dataloggeru je možné použít počítač (PC či MAC), notebook, netbook, ultrabook, tablet (s operačním systémem Windows, Android nebo iOS), případně smartphone. V této části žáci na základě svých experimentů dovozují závislosti vztlakové síly. Výsledkem je elektronický protokol obsahující výsledná měření a odpovědi. Metodika je součástí vytvořeného materiálu. V druhé, testovací části (TEST) odpovídají žáci na základě vlastního experimentálního měření na 8 otázek. Otázky jsou vyhodnocovány online pomocí hlasovacího zařízení SMART Response. Metodika je součástí vytvořeného materiálu.