Měření teploty

Autor materiálu Miloš Jenčík
pracovní list

Badatelsky orientovaná skupinová výuka realizovaná pomocí měřicího systému Pasco. Úloha obsahuje čtyři experimenty: osvětlení, obsah CO2, teplota, hlučnost. Ve vlastních experimentech žáci ověřují, zda podmínky v učebně odpovídají normám a zdravotním doporučením. Žáci pracují ve skupinách a používají školní zařízení nebo vlastní žákovská zařízení (tablety, mobilní telefony, …). Pracují v programu Pasco SPARKvue, který je pro zařízení s operačním systémem Android a iOS k dispozici zdarma. Výstupem je elektronický laboratorní protokol zaznamenávající naměřené hodnoty a žákovské odpovědi. Syntézou jednotlivých měření získáme přehled o podmínkách v učebně.

Prostřednictvím této digitální technologie žáci vyhodnocují výsledky reálného experimentu.