Portál Teaching History with 100 Objectss

Autor materiálu The British Muzeum

Portál Teaching history with 100 Objects umožňuje s pomocí sbírkových předmětů muzeí po celé Velké Británii pracovat skrze primární historické prameny zejména s historií Anglie, ale lze najít mnoho předmětů s celosvětovým přesahem, např. starověkých říší, ale i středověku a moderních dějin. Každý z předmětů má perfektně zpracovaný kontext, je k dispozici nafocený ve vysoké kvalitě a obsahuje metodickou i didaktickou podporu s mnohdy opravdu kreativními nápady s využitím do hodin a badatelskými otázkami pro žáky. Ačkoliv je celý portál samozřejmě v angličtině, je poměrně snadné vše přeložit i s pomocí online překladače.

DVZ nabízí digitalizovaných 100 objektů, které žákům umožňují pomocí badatelského přístupu objevovat dobu ve které objekt vznikl. Vhodné nejen jako DVZ pro dějepis, ale také výtvarnou výchovu, mediální výchovu aj.