Videa pro výuku fotosyntézy

Autor materiálu Mgr. Lenka Benediktová

Materiál se zaměřuje na problémy spojené s výukou tématu fotosyntéza, které byly zjištěny od učitelů napříč Českou republikou. Článek nabízí náměty pro využívání konkrétních aplikací a videí pro podporu výuky na téma fotosyntézy. Aplikace a videa jsou určeny především pro výuku na střední škole, nicméně jejich využití je možné i na základní škole.

Obsahová správnost materiálu je garantována v rámci projektu Didaktika – Člověk a příroda A.

Článek poskytuje přehled několika zajímavých videí vztahujících se k tématu fotosyntéza. Dále popisuje 3 různé aplikace pro tablety a chytré telefony. Aplikace Sahi Labs pracuje s rozšířenou realitou, aplikace Photosynthesis poskytuje žákům provádět vlastní experiment a jediná česká aplikace Fotosyntéza obsahující několik cvičení.