Vyhledávač historických map

Autor materiálu Old Maps online

Portál umožňuje zdarma přímo v prohlížeči vyhledávat historické mapy zadaných míst po celém světě, které jsou přístupné v databázích. Žáci tak mohou u řady míst sledovat jejich proměnu díky dostupnosti více historických map pro jednu lokalitu, sledovat proměnu místopisného názvosloví (a odhalovat příčinu proměny) i krajiny atd. Mapy lze stahovat ve formě obrázků do digitálních zařízení a dále s nimi pracovat. Pracovat lze také s grafickým provedením řady historických map, které jsou nejen zeměpisnými, ale i uměleckými unikáty.

Žáci pomocí DVZ mohou vyhledávat a porovnávat různě staré mapy. Aplikace existuje i ve verzi pro mobilní zařízení, která umí lokalizovat mobilní zařízení. Vhodné pro dějepis jako srovnávání podoby některých měst dříve a dnes.