Portál Europeana

Autor materiálu Europeana Collections

Portál Europeana je založen na spolupráci tisícovky evropských archivů, knihoven a muzeí, poskytuje kulturní dědictví pro zábavu, vzdělávání a výzkum. Europeana Collections nabízejí přístup k více než 50 milionům digitalizovaných položek - knih, hudby, uměleckých a dalších děl - a vyspělé nástroje pro vyhledávání a filtrování, které vám pomohou najít to, co hledáte. Na portálu lze zároveň vyhledat již hotové tematické lekce pro učitele a žáky, různé hry a nástroje, to vše s využitím zde sdílených historických pramenů. Nevýhodou může být absence překladu do češtiny u některých položek.

DVZ nabízí žákům digitalizovaný obsah různých historických zdrojů, žáci mohou obsah filtrovat a vyhledávat informace, které je v dějepise zajímají. Svůj výběr mohou následně prezentovat za pomoci dostupných, nebo nalezených popisků ke zdrojům.