Webová aplikace Context Minds

Autor materiálu EMC Engineering – Contexminds

Aplikace Context Minds umožňuje osvojovat si tvorbu pojmových - myšlenkových map, ve kterých jsou všechny pojmy a souvislosti uloženy do jednoho velkého přehledného grafu.  Pojmové - myšlenkové mapy mohou tvořit žáci přímo ve vyučovací hodině nebo na základě zadané práce. V této aplikaci si lze stáhnout zdarma ukázkové pojmové mapy pro český jazyk, literaturu, výchovu k občanství a pro dějepis. Ukázkové pojmové mapy pro dějepis obsahují vybraná témata od období pravěku přes starověk, středověk až po témata novodobých dějin. Další balíčky hotových pojmových map v této aplikaci si lze objednat v placené verzi, podobně jako další služby, uvedené v nabídce webové aplikace.

Pomocí tohoto DVZ se žáci učí tvořit digitální obsah zvolených pojmů a jevů, vyjadřují své představy o nich pomocí strukturovaného diagramu - pojmových  (myšlenkových) map a na základě možností DVZ objevují nové vztahy a vazby mezi oborovými pojmy a jevy.