Domácí zvířata – hlasy zvířaz QR kódech

Autor materiálu PaedDr. Štěpánka Vondrášková

Anotace

Žáci se naučí rozpoznávat hlasy domácích zvířat a spojit si je s daným zvířetem a s informacemi, které slyšeli ve filmových ukázkách. Učitel pustí krátké filmy s různými domácími zvířaty a žáci se musí soustředit, aby zachytili hlas zvířete ve správný okamžik. Pomocí aplikace vytvoří QR kód obsahující zaznamenaný zvuk a pošlou ho na společnou virtuální nástěnku. Vyučující pro následnou hodinu vytiskne některé nasbírané QR kódy, očísluje je a rozmístí je po učebně. Žáci jsou rozděleni do skupinek, pomocí mobilních zařízení načítají QR kódy, poslouchají zaznamenané hlasy a rozpoznávají, které domácí zvíře slyší. Ve skupinách diskutují, o jaké zvíře jde, a spojují ho s informacemi, které si zapamatovali z filmových ukázek, zapisují si, co se o zvířatech naučili, a sdílejí své poznatky. Tento projekt podporuje zapojení a zájem žáků o výuku, zlepšuje jejich schopnost propojit zvuk s obrazem, rozvíjí jejich představivost a pomáhá jim lépe si zapamatovat nové informace.

NPO 3.1 DIGI