Občan 2.0: Občanský průkaz

Autor materiálu Mgr. Martin Volný

Převzetí občanského průkazu znamená v životě každého mladého člověka významný předěl, s patnáctým rokem věku nabývá řady práv, ale i povinností. Lekce využívá tohoto momentu v jeho životě, aby přitáhla jeho pozornost ke službám veřejné správy a eGovernmentu. Žák získává informace o průběhu správního řízení od podání žádosti o vydání nového občanského průkazu až po jeho převzetí. Hledáním relevantních informací se učí orientovat se na stránkách své obce či obce s rozšířenou působností i na portálu veřejné správy. Zkoumáním možností, jak získat duplikát rodného listu bez nutnosti fyzicky zajít na úřad, si osvojuje kompetence digitálního občanství, tolik potřebné pro život v digitální společnosti.

NPO 3.1 DIGI