Kyberstalking

Věcný garant Marie Mališková
Autor materiálu O2 Chytrá škola

Kapitola O2 Chytré školy radí, jak na tzv. stalkery, tedy lidi, kteří získávají informace o své „oběti“ využitím moderních informačních technologií, hlavně z jejích sociálních síti. Sledovat a obtěžovat někoho online je snazší než v reálném životě. Přestože je jakýkoliv stalking trestným činem, patří mezi jevy, které se v online světě stále objevují.

Poznámka NPI ČR: Přímo u materiálu není sice přiložen žádný kvíz, který by šel použít s žáky ve třídě, ale jde o poutavý výklad a uvedení 3 příkladů kyberstalkingu z praxe. Doporučujeme učitelům a rodičům k nastudování a využití informací k diskuzi s dětmi. Je tu možnost stáhnout si příručku Internetem bezpečně (pro rodiče a děti) a Pravidla bezpečného používání internetu (pro rodiče). Vhodné jako materiál pro pedagogy k samostudiu.

O2 Chytrá škola
příručka pro rodiče