Pohyby těles

Autor materiálu neuveden
cvičení

Učební materiál je sestaven pro opakování zakreslování do grafu ze šesté třídy a pro výklad nové látky. Žáci se poprvé setkávají se znázorněním dráhy a času v grafu a učí se hledat v grafu rychlost. Výkladová část je doplněna o procvičování formou Image select, kde se žáci pokusí přiřadit grafu odpovídající rychlost.

Příprava obsahuje popis projektu, metodický postup k realizaci projektu, návody pro práci s programy, žáky natočená a zpracovaná videa. Dále grafy vzniklé při zpracování videí. Učitelem zpracované grafy v programu Excel, kde byly využity naměřené hodnoty žáky z programu Tracker. Žáci museli využít znalostí z multimediální výchovy, informatiky a fyziky. Dále je zde uvedeno využití vzniklých materiálů v hodinách fyziky v 7. a 9. ročníku. Zpracování videí probíhalo na zařízeních s OS Windows, využití grafů (.pdf, .xlsx) lze i na ostatních platformách.