Práce v programu malování

Autor materiálu Jan Šindelář

V příspěvku se čtenář dovídá informace, jak pracuji s žáky v programu malování v rámci informačních a komunikačních technologií. Dále zde může čtenář získat inspiraci, co lze v programu malování vytvářet a jak jej využít i v jiných předmětech, např. ve výtvarné výchově. Práce v programu malování je pro žáky ve většině případů zajímavá. Pokud chceme, aby byli žáci schopni v programu samostatně pracovat, je nutné jim vysvětlit a předvést funkce, které Program malování umí. Nejprve žákům vysvětlím jednotlivé nástroje, které jsou v programu malování. Probereme nástroj po nástroji a ukazuji žákům na interaktivní tabuli, co který nástroj dokáže. Žáci sedí u počítačů v počítačové učebně a zkouší si jednotlivé nástroje společně se mnou. Někteří žáci jsou schopni vytvořit velmi pěkné obrázky.