Zabezpečení sociálních sítí

Věcný garant Marie Mališková
Autor materiálu O2 Chytrá škola

Kapitola ukazuje, jak snadné je pro podvodníky získat od nás citlivé údaje či materiály. Najdete zde deset tipů pro bezpečnost na sociálních sítích. Zásady, jak si nastavovat soukromí na různých platformách pomůže žákům, učitelům i rodičům. Součástí je video a přehledový infolist.

Komentář NPI ČR: Se sociálními sítěmi je ta potíž, že nás baví právě proto, že se svým okolím můžeme sdílet radosti a starosti našeho každodenního života. Je těžké určit, které fotky, videa a informace postovat a které si nechat pro sebe. Nebezpečí sociálních sítí vězí v tom, že podvodníci z nás citlivé údaje a lechtivé materiály mámit nemusí. Dobrovolně je ukazujeme každému, kdo je ochotný dát nám za ně lajk. I když není snadné odolat pokušení postovat všechno ze svého každodenní života, zrovna v případě sociálních sítí platí pravidlo méně je více, a to dvojnásob.  Soukromí by si měli chránit jak dospělí, tak děti. Těm by v tom měli pomoct právě rodiče. Cizí člověk na sociální stí nebo v diskuzi v online hře je totiž potenciálně stejně nebezpečný jako cizí člověk na ulici. Žák zde pochopí rizika spojená se zveřejním vlastního obsahu na sociálních sítích, jaký může mít dopad. Zároveň jak je důležité zabezpečení vlastního účtu.

bezpečnost
O2 Chytrá škola